Kontakt

Dział Obsługi Klienta

pon.- pt. godz. 9:00 - 15:00

tel.      690-233-555

email  sklep@grupaelektro.pl

 

Producenci

Zestaw przyzywowy do toalet ABB FJW1004

Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 1 443,20 zł 1443.20
Cena netto: 1 173,33 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: ABB
Kod produktu: 2TKA00002851

Opis

Zestaw FJW1004 B55 firmy ABB to gotowy zestaw elementów umożliwiający instalację systemu przyzywowego w jednej toalecie dla osób niepełnosprawnych w budynkach użyteczności publicznej lub apartamentach. W komplecie znajdują się niezbędne elementy z ramkami serii Basic55, instrukcją oraz schematem.

Zawartość zestawu:

FEH2001 Moduł/Sygnalizator alarmu - 1 szt.

FAP2001 Przycisk z lampką - KASOWNIK - 1 szt.

FAP3002 Przycisk pociągowy - WEZWANIE - 1 szt.

2519-B55 Adapter BASIC55 do systemu przyzywowego - 4 szt.

2511-94-507 Ramka serii Basic55 biała 1-krotna - 4 szt.

FLM1000 Transformator - 1 szt.
Po naciśnięciu przycisku wezwania lub pociągnięciu za sznurek, na zewnątrz pomieszczenia toalety wyzwalany jest alarm w postaci ciągłego dźwięku brzęczyka i migającego sygnału świetlnego. Dioda LED w przycisku sygnalizacyjnym (światło uspakajające) informuje osobę będącą w potrzebie, że jej wezwanie zostało przyjęte i w każdej chwili zjawi się pomoc. Naciśnięcie przycisku kasującego, instalowanego obok drzwi toalety, powoduje zatwierdzenie zgłoszenia alarmowego i wyłączenie światła uspokajającego oraz sygnalizacji akustycznej i optycznej.

Większą ilość pomieszczeń można połączyć w system ze wspólną centralką lub podłączyć do innego systemu np. BMS, wykorzystując beznapięciowe styki NO lub NC znajdujące się w sygnalizatorze FEH2001 oraz rozbudować o dodatkowe przyciski i inne urządzenia sygnalizacyjne. Więcej informacji zawiera katalog ABB SIGNAL.

System, opracowany przez firmę ABB, spełnia wszystkie te wymagania i daje się doskonale łączyć z różnymi seriami wyłączników.

Główne korzyści

  • Po naciśnięciu przycisku powiadamiania awaryjnego zostaje wygenerowana wiadomość w postaci ciągłego słyszalnego sygnału oraz migoczącego sygnału świetlnego na zewnątrz toalety
  • Dioda (lampka awaryjna) wbudowana w przycisk informuje osobę wzywającą pomoc, czy wezwanie zostało odebrane oraz czy pomoc jest już w drodze
  • Naciśnięcie przycisku kasującego, zamontowanego najczęściej obok drzwi do toalety, potwierdza dostrzeżenie alarmu i wyłącza lampkę awaryjną oraz sygnały akustyczne i optyczneElementy ABB SIGNAL tworzą system przyzywowy stosowany w szpitalach, klinikach, domach opieki, zakładach karnych oraz w innych obiektach przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych, m.in. w hotelach i biurowcach. Charakteryzuje się łatwością konfiguracji oraz długoletnim, bezawaryjnym działaniem. Elementy systemu są kompatybilne z osprzętem instalacyjnym wybranych serii, np. Basic55.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl